Vitamín D neboli „sluneční vitamín“ - podporuje zdravý imunitní systém

Vitamín D sehrává klíčovou roli v důležitých procesech v těle. Je to vitamín rozpustný v tucích, což znamená, že se může ukládat do zásoby ve tkáních. Odtud ho náš organismus v případě potřeby může čerpat. Výzvou je však docílit toho, aby naše tělo mělo stále takovou zásobu vitamínu D, která bude dostačující pro všechny jeho potřeby.

Vitamín D vystupuje z řady vitamínů z toho důvodu, že je naše tělo schopné si ho vyrobit samo. Je to však pouze tehdy, kdy je naše pokožka vystavena slunečnímu svitu – proto mu říkáme také ,,sluneční vitamín“. Pro pokrytí doporučené denní dávky dětí a dospělých je třeba vystavit většinu kůže na našem těle slunci alespoň 20 minut denně. To nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, a to zvlášť v zemi, jako je Česká republika, kde slunce tolik nesvítí.

Co ovlivňuje tvorbu vitamínu D a jeho zdroje

Vedle toho je velice důležité používat krémy na opalování s ochranným faktorem, abychom chránili pokožku před UV zářením. Tyto přípravky však tvorbě vitamínu D brání. Schopnost vytvářet vitamín D kůže také s postupem věku ztrácí, a u starších osob je tedy jeho produkce převýšena spotřebou.

Kromě slunce je skvělým zdrojem vitamínu D také olej z tučných mořských ryb. Není však tajemstvím, že jejich spotřeba je v České republice velmi malá. Další důležitou informací je fakt, že využití vitamínu D v těle se zvýší, pokud ho přijímáme společně s nenasycenými mastnými kyselinami omega-3.

*Platíte pouze 49 Kč za poštovné a balné

VITASOLARIS OBSAHUJE VITAMÍN D3 – NEJLÉPE VSTŘEBATELNOU FORMU VITAMÍNU D

Vitamín D přispívá k:

  • Zdravému imunitnímu systému
  • Vstřebávání a využití vápníku
  • Normální funkci svalů
  • Udržení hladiny vápníku v krvi
  • Normálnímu stavu kostí
  • Normálnímu stavu zubů
  • Procesu buněčného dělení

Vitamín D je důležitý pro celkové zdraví!

*Platíte pouze 49 Kč za poštovné a balné
©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se